Potahy, polštáře, přikrývky a ložní povlečení

potahy-02POTAHY

U matrací se dnes klade důraz nejen na jejich obsah, ale také na potahy. Výrobcem potahových látek jsou většinou zahraniční firmy. Látky mají standardně šířku cca 230 cm. Látka se prošije dutým vláknem různé gramáže. Pro podšití se používá netkaná textilie. Takto zpracovaná látka je připravena pro výrobu potahu. Velkou oblibu si získaly především potahy pratelné. Značkové, jako jsou Sanitized, Medicott, Aloe Vera a Lyocell, mají speciální úpravu pleteniny, jež bez jakýchkoli chemických přísad chrání před roztoči a bakteriemi. Navíc výborně odvádí vlhkost od těla, rychle vysychají a jsou příjemné při dotyku. Výhodou je použití chrániče na matraci. Bývá obvykle ze stejných materiálů jako potahy. Chránič šetří potah ale i samotnou matraci. Všechny námi nabízené potahy je možné prát při 60° C. Pro snadnější praní a manipulaci je potah dělitelný zipem na dvě části.

Jak vybrat správnou matraci-potah aloe vera Jak vybrat správnou matraci-potah lyocell Jak vybrat správnou matraci-potah medicott Jak vybrat správnou matraci-potah sanitized Jak vybrat správnou matraci-potah úplet

POLŠTÁŘE

Posledním, ale zdaleka ne co do významu spaní, je volba polštáře. Bývá příliš velký, používají se zbytečně dva, ale především neplní funkci vhodné podpory krční páteře, protože jen zvedá hlavu nahoru. Tímto naopak škodí! Páteř má být při ležení na boku od krku po hýždě v rovině, při ležení na zádech ve svém fyziologickém tvaru. Firma DŘEVOČAL s.r.o. nabízí anatomicky tvarované polštáře, které vhodně podepřou krční páteř.

potahy

Přikrývky

Aby byl odpočinek v posteli dokonalý, nesmíme zapomenout na kvalitní přikrývku a polštář. Přikrývka musí být dostatečně dlouhá, velikost polštáře záleží spíš na zvyklostech každého spáče. Někdo nedá dopustit na klasické peří, které má ale některé nevýhody - peří se musí po čase nechat vyčistit a vůbec není vhodné pro alergiky. Další možností je ovčí rouno doporučované pro revmatiky. Moderní výplní přikrývek a polštářů je duté vlákno, které dokonale nahradí vlákna přírodní. Jeho výhody: je lehčí než přírodní výplně, výborně hřeje, je vhodné pro alergiky a může se prát. Výplň polštářů mohou tvořit souvislé vrstvy nebo "kuličky" z dutého vlákna, jejichž přisypáním nebo ubráním si vytvoříme polštář plnější nebo slabší.

Ložní povlečení

Ložní povlečení

Teď ještě naši dokonalou postel "oblékneme". Na výběr máme například klasický krep, bavlnu, satén či flanel. Prioritou je, aby povlečení bylo nejen příjemné na dotek, ale také se snadno udržovalo. Zákazník může vybírat z nepřeberného množství vzorů a barev.