Novinky a rady

Jak vybrat správnou matraci? Rošt?

Naše matrace mají na výběr ze čtyř základních rozlišení: Měkká matrace Střední tvrdost matrace Tvrdá matrace Extra tvrdá matrace   Na posteli není nejdůležitější to, co vidíme na první pohled, ale naopak to, co je našim očím skryto: rošt a matrace. Na jejich kvalitě záleží, jestli budeme r...

Návody k použití a ošetření látek

Tipy a rady V této sekci budeme postupně doplňovat tipy a rady nejen na údržbu našich výrobků   NÁVODY K POUŽITÍ A OŠETŘENÍ LÁTEK Pokyny pro ošetřování potahových látek a dřevěných částí > Obecné pokyny pro údržbu kůže > Návod pro tkaninu typu Carabu > N...

Výběr a nákup sedací soupravy

Okolo sedací soupravy se v dnešní době v domácnosti točí většina domácího života. Nejen, že na ní relaxujeme po práci, popíjíme kávu, diskutujeme s přáteli, hrajeme si s dětmi a lenošíme, ať s knihou nebo jen tak u televize, často slouží také jako lůžko pro hosty, někdy i jako řešení trvalého spaní....

Jak si vybrat kuchyňskou linku

Při výběru kuchyňské linky bývá důležitým parametrem vzhled a také cena. Jenže to nejsou jediné body, kterými bychom se měli řídit. Kuchyňská linka musí být rovněž praktická a také kvalitní. Zátěžové prostředí Nezapomeňte, že kuchyně představují nejvíce zátěžové prostředí v bytě. Vaří se v nich, t...

Jak vybrat vhodnou obývací stěnu?

Jak vybrat vhodnou obývací stěnu III.odstavecObývací pokoj bezpochyby patří mezi místnosti, kde trávíme nejvíce času. Odpočíváme v něm po práci, trávíme zde čas s rodinou a sledujeme televizi. Také se v obýváku scházíme s přáteli. A na to vše je potřeba myslet, když obývací pokoj zařizujeme. V tomto článku vám poradíme, jak vybrat obývací stěnu tak, aby do vašeho pokoje co nejlépe zapadla a přinášela vám radost i užitek. 

Moderní a praktické nábytkové sestavy a stěny do obývacího pokoje už totiž dávno nevypadají jako ty, které v době komunismu nechyběly v žádném panelákovém bytě. Jsou mnohem menší a praktičtější. A také je na trhu opravdu velký výběr. Běžně jsou k dostání stěny z lamina, dýhy, masivu a dalších materiálů. Ty se v poslední době často kombinují s kovy – působí pak odlehčeně a zároveň luxusně.

Potahy, polštáře, přikrývky a ložní povlečení

potahy-02POTAHY

U matrací se dnes klade důraz nejen na jejich obsah, ale také na potahy. Výrobcem potahových látek jsou většinou zahraniční firmy. Látky mají standardně šířku cca 230 cm. Látka se prošije dutým vláknem různé gramáže. Pro podšití se používá netkaná textilie. Takto zpracovaná látka je připravena pro výrobu potahu. Velkou oblibu si získaly především potahy pratelné. Značkové, jako jsou Sanitized, Medicott, Aloe Vera a Lyocell, mají speciální úpravu pleteniny, jež bez jakýchkoli chemických přísad chrání před roztoči a bakteriemi. Navíc výborně odvádí vlhkost od těla, rychle vysychají a jsou příjemné při dotyku. Výhodou je použití chrániče na matraci. Bývá obvykle ze stejných materiálů jako potahy. Chránič šetří potah ale i samotnou matraci. Všechny námi nabízené potahy je možné prát při 60° C. Pro snadnější praní a manipulaci je potah dělitelný zipem na dvě části.

Materiály matrací

Jak vybrat správnou matraci - bio pěnaSTUDENÁ PĚNA

Oblíbenou volbou jsou zónové matrace ze studené pěny. Studená pěna je tvořena buňkami se silnější stěnou, díky větším pórům je dokonale provzdušněna a lépe odvádí teplo. Matrace nabízíme pěti a sedmi zónové, protože každá část těla vyžaduje jinou tuhost. Zatímco pod rameny oceníte měkčí zóny, pod bedry je potřeba mít pevnější podklad. Tyto matrace jsou ideální v kombinaci s línou pěnou, která zabraňuje proleženinám. Její tvrdost se mění podle teploty, při kontaktu s tělem měkne a díky efektu tzv. pomalého vracení omezuje protitlak a zabraňuje tak proleženinám. 

Vhodné řešení představuje tvarování líné pěny do tzv. nopů, které nadzvedávají potah a napomáhají dokonalému provzdušnění. Dalším řešením jsou příčně vložené válce, které díky své rozdílné tuhosti správně podepírají dané partie a navíc zachovávají ohebnost matrace.

Jak vybrat stůl pro prvňáčka?

Jak vybrat stůl pro prvňáčkaV dnešní době prakticky všichni mají doma stolní počítač, který dětem také pomáhá s učením. Proto je vhodné zkombinovat PC stůl s psacím, tedy aby bylo dost místa na PC, ale současně aby zůstal zachován pracovní prostor na plnění úkolů. Také neopomeňme nějaký šuplík a skříňku, jež by měli být součástí stolu.

Skříňku využít na učebnice, spolu s pracovními sešity a šuplík na psací potřeby. Také doporučujeme k psacímu stolu zakoupit vhodné křeslo dle výšky dítěte. Psací stůl by měl proto dítěti "sednout jako ulitý", aby na něj snadno dosáhlo a aby se mu pohodlně psalo.Zároveň by měl mít stůl takovou výšku, aby si při něm vaše dítě nekřivilo záda. Pracovní koutby měl nabízet i dostatečný úložný prostor na všechny maličkosti, které nepohltí zásuvky. Nesmí chybět police ani kontejnery a úložné boxy.

Proč zvolit postel typu BOX SPRINGS?

Proč zvolit postel typu BOX SPRINGS


Postele typu Box Springs spadají do řady Premium a tato řada nabízí maximální komfort a relaxaci. Ranní vstávání se Vám promění v radost, která provází tělo i duši po celý den, Postele BOX SPRINGS jsou známy už desítky let především z luxusních hotelů.

Vaše postel bude originální kus. Individuální ruční zpracování a konstrukční kvalita řadí postel do kategorie Premium.  

 

Stránka 1 z 1 - 9 položek celkem