Jak vybrat vhodnou obývací stěnu?

Jak vybrat vhodnou obývací stěnu III.odstavecObývací pokoj bezpochyby patří mezi místnosti, kde trávíme nejvíce času. Odpočíváme v něm po práci, trávíme zde čas s rodinou a sledujeme televizi. Také se v obýváku scházíme s přáteli. A na to vše je potřeba myslet, když obývací pokoj zařizujeme. V tomto článku vám poradíme, jak vybrat obývací stěnu tak, aby do vašeho pokoje co nejlépe zapadla a přinášela vám radost i užitek. 

Moderní a praktické nábytkové sestavy a stěny do obývacího pokoje už totiž dávno nevypadají jako ty, které v době komunismu nechyběly v žádném panelákovém bytě. Jsou mnohem menší a praktičtější. A také je na trhu opravdu velký výběr. Běžně jsou k dostání stěny z lamina, dýhy, masivu a dalších materiálů. Ty se v poslední době často kombinují s kovy – působí pak odlehčeně a zároveň luxusně.

Světlejší barvy pro vzdušnější pokoj

Co se týče barev, doba velkých tmavých obývacích stěn už je dávno pryč. Mnohem hezčí a modernější jsou menší světlejší sestavy, díky kterým celý interiér působí vzdušně a harmonicky a zůstává prosvětlený. Nezapomínejte, že k tmavé podlaze nebo tmavému nábytku patří světlá stěna. Obývací pokoj má působit lehce a pozitivně. Tomu přizpůsobte i výmalbu – neměla by být příliš křiklavá.

 Jak vybrat vhodnou obývací stěnu IV.odstavec

Vyberte sestavu, která za pár let nevyjde z módy

Pokud uvažujete o pořízení originální moderní nábytkové sestavy do obývacího pokoje, vybírejte pečlivě. Na trhu je totiž spousta stylových stěn, ale zároveň i takové, které za pár let mohou vyjít z módy. Volte raději sestavy nadčasové, které vám vydrží delší dobu. 

Velikost vybrané stěny přizpůsobte možnostem svého obývacího pokoje. Do malé místnosti velká sestava rozhodně nepatří. Pokoj by vypadal stísněně a necítili byste se v něm dobře. Moderní stěny v současné době bývají minimalistické a tvoří je jen několik kousků nábytku. Velkou stěnu volte jen pro opravdu rozlehlý obývák.

Stěna musí být bytelná

Obývací stěnu vybírejte i podle toho, co všechno do ní chcete uložit. Sestavy obvykle mají několik částí – poličky pro knihy, místo pro televizi a prosklené vitríny pro skleničky a další dekoraci. Na základě toho požadujte, aby sestava byla dostatečně bytelná – aby vydržela zátěž a celá se nesesypala.

Na druhou stranu si ale uvědomte, že na stěnu nemusíte vystavit všechny skleničky, které máte. Zbytečně by se na ně prášilo a obývací pokoj by pak mohl působit přeplácaně. 

Dopřejte si luxus

Pokud chcete, aby váš obývací pokoj působil reprezentativně a pokaždé ohromil návštěvy, není to problém. K dostání jsou totiž i elegantní luxusní obývací stěny a sestavy. I v této oblasti je výběr velmi široký. 

V takovém případě ale nejdříve vyberte stěnu a až poté ostatní nábytek. Právě na jejich sladění klaďte velký důraz, jinak by se mohlo stát, že pokoj bude působit nesourodě a vaše investice do luxusu přijde vniveč.

Jak vybrat vhodnou obývací stěnu III.odstavec